Návody na šití / sewing tutorials

Inspirace / Inspiration

Nederlandstalige gecertificeerde gids PRAAG.

English speaking PRAGUE private guide.

Průvodce PRAHOU.

Igelitka / Plastic Bag

Léto na venkově si občas zpestřuji návštěvou zdejší galanterie a švadlenky. Pravda, sortiment tu bývá omezený, ale metráže na umělé ubrusy mají kilometry. Já radši žádný ubrus než ten vykslajvantový (vix….?), tak jsem zkusila něco jiného. A taška vypadá o něco lépe než ta z Lídljelevný, nemyslíte? / Sew your own plastic bag in a few easy steps….

INGREDIENCE / Ingredients:

metráž na umělé ubrusy / oilcloth

popruhy / bag straps

základní šicí potřeby (krejčovské nůžky v tomto případě schovejte) / basic sewing supplies

(papír na kopírování střihů)

POSTUP / Instructions:

Z igelitu ustřihněte obdélník a kratší strany přehněte a zapošijte. / Hem the shorter sides.

U některých druhů látek nebo strojů může nastat problém se šitím – podavač nefunguje tak, jak bychom si přáli. Můžeme si proto pomoci pruhem tenkého střihového papíru, kterým obalíme igelit a přes něj šijeme. Papír se dá potom celkem lehce od stehů odtrhnout.

Vyměřte délku popruhů (podle obrázku), jejich konce pomocí sirky zatavte a sešijte. /Measure the straps and sew them together (see picture).

Popruhy našpendlete tak, aby obě ucha byla stejně dlouhá a dvěma řadami stehů přišijte na igelit. / Sew the straps onto the oilcloth in two rows.

Igelit přehněte líc k líci a strany sešijte. / Sew the sides together (right sides facing)

Nakonec vypracujte dno ( taška stále otočena na ruby, u spodních stran odšít trojúhelník, viz. obrázek). / Sew the bottom of the bag.

A můžete vyrazit na trh…

….nebo na pláž….

…. s taškou s velkými uchy přes rameno…

… a nebo na nákup, který nemusejí vidět všichni…

A hlavně hojnou úrodu!:-)

Komentáře k Igelitka / Plastic Bag

  1. Simona says:

    Téda! takový tašky taky šiju, ale tohle mě ještě nenapadlo. Využít přímo průhledny ubrus! nevypadá to špatně..Prima, zkusim.

  2. Dotaz says:

    Tyjo, teď jsem objevila tyhle stránky a jakožto čerstvý vlastník šicího stroje (ještě ani nebydlí doma, ale u tety, která mě s ním učí), jsem z nich nadšená, všechny návody pěkně polopatě s fotkama a popise „pro blbečky“. Děkuju moc :)

    Ještě mě napadlo, nešlo by ten plast proděrovat na stranách jakoby „obháčkovat“ nebo jak to říct? Nebo by to ten materiál nevydržel?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>