Žlutá. A pár povlaků. A napínací prostěradlo.

Obývací pokoj na naší chalupě už dlouho potřeboval změnu. V malém prostoru máme 5 velkých kusů černého nábytku zděděného po praprarodičích, kteří si ho nechali vyrobit na zakázku. A takové kousky se zkrátka nevyhazují. S minimálním rozpočtem (cca 1500Kč) jsem se pokoj pokusila zrenovovat. A vnutila jsem mu jednu ze svých oblíbených barev – žlutou.

Židle jsem koupila v IKEA (v oddělení slev – byly značně otlučené) a natřela je  nažluto. /Barva Eternal, sv.žlutá, mat/ Původní vysoké masivní židle jsem prodala kamarádce.

Z půdy jsem vynesla starou lampu, stínidlo očistila, vystřihala do něj obláčky a polepila žlutou látkou. /stínidlo jsem  natřela Herkulesem/

A gauč jsem utopila v látkách a polštářích.

NAPÍNACÍ PROSTĚRADLO:

Ze starého velkého prostěradla lze poměrně rychle ušít pohodlnější napínací verzi nebo potah  na pohovku. Také můžete koupit roli biobavlny a našít do zásoby. Je třeba nejprve změřit matraci a její výšku a podle toho naměřit látku:

Například: Pro matraci 200 x 80 x 15  potřebujete látku o rozměrech 242 x 122. V rozích vyměřte čtverce o velikosti 21 cm, které odstřihnete.

Krátké strany odstřihlých čtverců sešijte. Všechny kraje začistěte (u těchto velkoplošných projektů člověk ocení overlock, ale jde i entlem). Nakonec kraje prostěradla ohněte do rubu a ušijte tunýlek pro gumu. Použijte obyčejnou prádlovou gumu, 0,5cm. Nezašitým otvorem gumu protáhněte tunýlkem pomocí spínacího špendlíku. Je lepší gumu propíchnout alespoň 3., aby se neuvolnila. Špendlík musí urazit kus cesty….

Pohled na roh z líce:

Pohled z rubu:

A ještě zbylo trochu času na rychlé povlaky:

Snadné, že? Takto vypadá zadní strana povlaku:

Knoflíčky na stromě už mám hotové půl roku, nějak ale nebyl čas z nich ušít ten 5minutový potah…

No, jsem zvědavá, kdy budu mít čas si ten staronový gauč vyzkoušet. A jestli mě na něj děti pustí… Jo, a ten šílený liščí „gobelín“ už mám na stěně 2 roky. (NĚKDO…ehmehm..pomaloval stěnu a toto bylo rychlejší řešení naž malovat.