Šátky

Minulý týden mě oslovila paní Filipovičová s prosbou o přispění do charitativní akce.

Obracím se na vás s prosbou. Jeden člověk v nouzi z mého okolí potřebuje pomoc. Je těžce nemocný, nepohyblivý, na umělé plicní ventilaci. Rodina a profesionální ošetřovatelé se o něj starají doma, aby nebyl odkázán na anonymní péči nemocnice či jiného podobného zařízení. Domácí péče samozřejmě něco stojí a bohužel pojišťovny ji neproplácí tak, jak bychom považoval za vhodné a správné. Zároveň tohoto člověka jedna z jeho nejbližších osob, manželka, podvodně připravila o úspory a navíc jej týrala. Soud probíhá, ale výsledek je v nedohlednu a peníze též. Celý příběh si můžete přečíst na http://www.ivokolisek.cz/

Velmi si vážím toho, že jsou u nás lidé, kteří jen nevzdychají a skutečně pomáhají (vždyť je to zásadní způsob, jak rozvíjet občanskou společnost).

Pár šátků jsem pokusně ušila a paní Filipovičová je dnes nabídla na svém webu.

Pokud si tedy šátek budete chtít koupit, podpoříte dobrou věc (veškerý výtěžek putuje na účet pana Kolíska), uděláte (snad) radost svým ratolestem a (zcela určitě) i mně – pro ten pocit, že malililiko můžu pomoci.

Šátky jsem šila z bavlny a bavlněného úpletu, inspirovala jsem se zde. Díky tomu, že jedna vrstva je pružná a druhá střižená šikmo, tak šátky mírně pruží.

Tato první „várka“ je pro větší děti (cca 3 roky), příště střihnu i menší. Šátky jsou oboustranné, nemají ale nepromokavou vrstvu – tím narážím na malé slintavce. 4 vrstvy látky ale největší vodopády zastaví:-)

Pokud byste o šátek měli zájem, můžete se obrátit na Anavy ( je tam i odkaz na facebookové stránky této akce), tam si vyberete z většího množství šátků i výrobců, nebo přímo na mě. Nevím, jestli se mi podaří sehnat stejný dezén látek, vyberu ale určitě něco líbivého pro princezny i prince.

A pokud byste do  této akce chtěli/y přispět vlastními výtvory, není nic snazšího!