Návody na šití / sewing tutorials

Inspirace / Inspiration

Nederlandstalige gecertificeerde gids PRAAG.

English speaking PRAGUE private guide.

Průvodce PRAHOU.

V létě 2016

tu byl virtuální klid po pěšině, ale v reálu se udály velké změny. Od září máme v rodině jednoho třeťáka a dvě prvňačky (i když  já se mám, protože si prý „celý den jenom kreslím a nemám matiku“). Studium je vydatné, ale podnětné, a v kombinaci se značně zredukovanými pracovními povinnostmi je to velká výzva. A sedět znovu ve školní lavici je celkem sranda (která mě během zkouškového možná přejde).

Dojmy z dovolené vynechám, místo toho se pochlubím, že jsem po čase opět nastartovala šicí stroj. Vypínač jsem naštěstí ještě našla, a tak jsem dceři konečně ušila tu dlouho slibovanou točivou sukni.

Zkušení jistě poznali, že jde o klasickou kolovou sukni. Když to vezmu kolem a kolem, tak je potřeba koupit velkorysé množství látky hezké z obou stran, přehnout ji na čtyřikrát, od středu ohybu odměřit pas (obvod boků/6,28) a poté i délku (ideálně do půlky lýtek), podle pasu naměřit gumu sešít ji a látku na ni pružným stehem přišít.

Nehezký šev na gumě jsem překryla kusem látky.

Nic nového pod sluncem, sukně je hotová během 20 minut, takže zbude i čas na procházku. Jen ty kontroly (a šílené fronty) u hradu a v královské zahradě… uááááá. grrrr. Koho že tím vlastně chráníme?????

Komentáře k V létě 2016

  1. krasa says:

    moc vám fandím.líbí se mi vaše komentáře i fotky.neméně me poutá i jednoduchá tvorba se skvělými nápady.jen tak dal.zkouskove je ještě daleko:)

  2. poděkování says:

    Moc Vám děkuji za perfektně připravené návody. S šitím začínám, ale během posledních měsíců jsem k Vám již několikrát zabrousila a čerpala z Vašich jasně popsaných šicích námětů. Těším se na další zajímavé příspěvky a držím palce na zkouškové období:-) Z.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>