Návody na šití / sewing tutorials

Inspirace / Inspiration

Nederlandstalige gecertificeerde gids PRAAG.

English speaking PRAGUE private guide.

Průvodce PRAHOU.

Taštička se zipem / Zippered pouch

Můj osvědčený postup / one of the possible ways to make one..

Ingredience:

2 čtverce vrchní bavlněné látky (20x20cm), 2 stejně velké čtverce podšívky / 2 cotton pieces of fabric, 2 for the lining (20x20cm)

zip 15cm  / 15cm zipper

2 proužky látky 5x10cm / 2 stripes of upper fabric 5×10 cm

vatelín (20×16)  – není nutný

základní šicí potřeby / basic sewing supplies


Postup:

Podle obrázku našijeme proužky látky na zip. Kraje tašktičky díky tomu budou vypadat lépe. / sew the stripes to the zipper, following the picture


Nyní je třeba přišít zip k oběma látkovým čtvercům – vložíme zip mezi látku a podšívku, vršek zipu čelem k líci látky a spodek zipu čelem k líci podšívky. Všechny 3 části musí lícovat. Obrázek je opět výmluvnější: / Insert the zipper between the fabric and the lining. The upper side of the zipper faces the right side of the fabric, the inner side of the zipper faces the right side of the lining.  Picture:

Sešpendlíme tak, aby se všechny 3 strany stýkaly (po asi dvacáté taštičce nešpendlím, …) a pomocí zipové patky sešijeme. Takto by měl vypadat výsledek (z líce): / pin and sew the three layers together. Use a zipper foot. Yhis is how the result looks like from the right side:

Postup opakujeme i na druhé straně. sežehlíme  a nakonec ještě těsně vedle zipu prošijeme. /Repeat the process on the other side, iron  and sew a line along the zipper. This makes the pouch look more professional.

Nyní POOTEVŘEME ZIP DO POLOVINY. Jinak budeme párat a to je k vzteku. Věřte, zažila jsem to.  Pokud chceme, můžeme nyní přidat vatelín. Sešpendlíme obě látky lícem k líci a dokola sešijeme. V podšívce musíme nechat malý otvor na provlečení. Když šijeme kolem zipu, dbáme na to, aby přídavky mířily do rubu. / We HALF-OPEN THE ZIPPER! Put the fabrics riht sides togehter, sewing all around, leaving a hole in the lining. When sewing around the zipper, all the seam allowances face the lining (picture)

Aby taštička stála, můžeme ještě odšít dno – viz obrázek / Sew the bottoms (followng the picture)

A to nejlepší na konec: provlékněte taštičku otvorem v podšívce. / Now my favourite part: pull the pouch through the hole in the lining.

Ještě musíme sešít otvor v podšívce. Hotovo! Sew the hole in the lining. Done!


Můžeme přidat krajku… / We can sew on a lace…


Kapsu…/ A pocket…


Květinu…/ A flower…

Květiny…/ Flowers…

A nebo si hrát se vzory látek../ Or just play with the fabric design

Nebo barvami zipů…/ or zipper colours…

Světová:

Šťastné a veselé taškování! Happy pouch making!

Betty

Komentáře k Taštička se zipem / Zippered pouch

  1. taštička se zipem says:

    naprosto dokonalá, mám hned dvě přímo od Betty, díky :-)

  2. Frank says:

    Review by art chick for Rating: This pouch is very handy. It is larger than my , so it was a liltte larger than I was expecting. It still fits pretty well in my purse, and it protects the camera very well. I got the green one it looks like is a color I would describe as avocado green in real life.

  3. super says:

    moc krasna

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>