Taštičky (zase)

Opět závodím s časem, takže realizace vymyšlených a naslibovaných projektů lehce vázne. A když už sednu ke stroji, tak vyrábím taštičky, taštičky, taštičky – asi jsem příliš měkká na to, říct sorry, až jindy,  a tak na prosby o ušití neceséru ochotně kývám. Ale nakonec mám radost, že z nich má radost i někdo jiný. A protože mi každou chvíli přijde od někoho z Vás e-mail s prosbou o radu,  jak přesně na to, rozhodla jsem se výrobu pro velký úspěch znovu nafotit. Tentokrát (pevně doufám) o poznání inteligentněji a srozumitelněji.

INGREDIENCE :

Řezací podložka a řezací kolečko (Chceme přeci, aby nás to bavilo, ne se zaseknout půl hodiny u stříhání, že. Na malé projekty používám malé prkénko – toto na fotce je dokonce původně určeno na papír, výprodej u Tchiba.  K Mikuláši si asi dopřeji i kvalitnější řezák)

Jednostranně nažehlovací vlizelín (na menší taštičky slabší). Ještě před stříháním vlizelín nažehlete na rubovou stranu látky (ne podšívky).

4 stejně velké kusy látky (2 na podšívku a 2 na lícovou stranu)  – můžeme řezat najednou

Zip stejně dlouhý jako 1 strana látky, a to včetně okrajů:

POSTUP:

1. Zip vložte mezi podšívku a látku jako do senviče, obě látky musí být obráceny lícem k zipu a jezdec (tj. lícová strana zipu) se musí dotýkat vnější látky:

2. Pomocí zipové patky k sobě přišijte. Během šití je nutné patku přizvednout a posunout jezdec.

3. Stejný postup je i u druhé strany zipu. Takto by to mělo vypadat:

Z líce:

Z rubu:

Po sešití doporučuji velmi dobře přežehlit, aby se látka později nezaplétala do zipu. (Můžete i prošít podél zipu)

4. Podšívku i látku položte líc k líci.

Sešpendlete místa se zipem a to tak, aby všechny švové přídavky směřovaly do rubu (do podšívky). Zip poté napůl rozepněte:

5. Obšijte po celém obvodu, na dně podšívky nechte otvor na protažení:

6. Sestřihněte rohy, aby byly špičatější, obraťte, pečlivě vyžehlete a zašijte otvor v podšívce.

Během šití můžete různě přizdobovat. Já do podšívky všívám etiketu, občas přidám poutko, nebo nějak ozdobím jednu stranu taštičky.

Tato krásná motýlí látka pochází z 1 topu (velikost XXL), bambulky byly součást spodního lemu.

Největší úskalí těchto taštiček jsou okraje zipu, myslím ale, že i bez „krytu“ na tyto okraje může být výsledek docela slušný.

A ještě jedna malá monotematická fotogalerie: