Na vysvětlenou

Po dlouhé době je vždy těžké znovu začínat a neplatí to jen pro psaní příspěvků. Na začátku tohoto roku jsem se velmi spontánně rozhodla, že začnu po letech opět intenzivně kreslit a malovat a zkusím poté štěstí u přijímaček na výtvarnou školu. Má neplánovaná mezipříspěvková pauza se tedy z naprostého nedostatku času,energie a mentální kapacity na cokoli jiného neplánovaně protáhla. Zanedbala jsem tedy téměř vše, co jsem dělala ráda ve volném čase, zahrada vypadala takto:

Šicí stroj byl zavalen oblečením na správku tak, že pohled na něj by zahnal i tu nejmenší chuť šít. Jediným zahradnickým počinem končícího jara bylo osázení velké bedny od diplomatické pošty v práci.

Z šicí  letargie mě zachránili až moji rodiče. Z Estonska mi přivezli  10 m látky, která dosti explicitně vyzývá ke zpracování.

I navzdory novému pořádku ve skříni na látky se však víkendový pokoj nenápadně proměňuje.

Protože s čím jsem naprosto nepočítala byl fakt, že budu ke studiu přijata.

Proto jsem dlouho zvažovala, jestli nemám tento krátký text nazvat  spíše „Na rozloučenou“. Rozhodla jsem se ale pro stávajicí variantu, která v sobě skrývá rozhodně více výzev a snad i otevírá nové cesty ve směřování tohoto blogu.

Přeji vám všem, abyste v létě měli prostor k načerpání energie pro přijímání vašich výzev (i takových, o kterých třeba zatím nevíte, nebo které už dlouho plánujete).

Nechci také zapomenout na omluvu těm, kterým jsem na dotazy či komentáře neodpověděla.

(poslední foto bylo pořízeno u kašny v Terstu)