Kdo jsem / about

Ráda vymýšlím a realizuji drobné krejčovské projekty, čtu, studuji, překládám, maluji, fotím, kreslím, zahradničím…

Prostřednictvím tohoto webu představuji začátečníkům šicí možnosti, inspirace a triky. A mazákům v oboru šití snad dodám chuť na nové projekty. Věřte mi, že mnohé trendové kousky v drahých obchodech, originální a pěkné oblečky a doplňky se dají úspěšně vyrobit i bez vysoké krejčovské. A lze tak vyhovět i svým požadavkům na kvalitu, vkus a v neposlední řadě i cenu. To si dovoluji tvrdit z pozice někoho, kdo před x lety vybalil šicí stroj z krabice a (s trochou nadsázky) netušil, jak navléknout jehlu. (Pravda, měla bych přiznat, že se opírám o svůj dlouholetý výtvarný výcvik a dobré rady své babičky, profesionální švadleny.)

Občas si dělávám z šití legraci.  Anebo ještě lépe řečeno zábavu. Proč ne?

A protože mám volného času jako šafránu, pracuji vesměs MINIMAXOVOU metodou. Tato především mezi překladateli velmi osvědčená metoda počítá s MINImálním úsilím pro MAXImální efekt…no, neberte to. I proto se předem omlouvám všem zkušeným, poctivým a starýmdobrýmosvědčeným způsobem pracujícím švadlenám a s úsměvem mrkám na ty, kdo můj postoj sdílí!

DÍKY ZA VAŠE OHLASY, ODKAZY I DOPORUČENÍ…MOC SI JICH VÁŽÍM!

Všechny své příznivce i odpůrce zdravím, vyhoďte televize, stejně tam nic nedávaj, a račte dál!

BETTY

About me

Dear visitor, welcome to my crafts blog!

My name is Betty and I’m a teacher, tour guide and mother of two beautiful children.

A couple of years ago I unpacked a brand new sewing machine and wondered how it worked. At that time, I began learning how to sew and it quickly became my biggest hobby! Mainly, I began enjoying it thanks to many interesting crafts websites and blogs that became a source of inspiration for me. I also love the idea of making originals out of old or unwearable clothes – often by using my MINIMAXI method (MINI effort with MAXI effect).

That is why I decided to share this inspiration with Czech-speaking people and to add my own approach and ideas to the world of (unprofessional) sewing.

Most of the tutorials are in Czech language, followed by photo instructions, so that you can also have the chance to understand and possibly be inspired. If there is anything you would like to ask concerning my website, please feel free to contact me.

THANK YOU FOR YOUR COMMENTS, QUESTIONS, LINKS AND WORDS OF ENCOURAGEMENT. I TREASURE THEM VERY MUCH!

So, throw your televisions away, there is nothing to watch anyway, and please enter.

BETTY