Designblok 2015

17. Designblok byl ve středu slavnostně zahájen a i letos určitě stojí za návštěvu. Nepopře sice svého lehce veletržního ducha (a tím nemyslím pouze místo konání), ale s tím se zkrátka musí počítat. Všechny módní záležitosti přijdou dříve nebo později o svou absolutní svobodu.

Zaujalo mě několik expozic, některé nové, a jiné naštěstí tradičně nechybící:

Alter Era – značka česko-belgického designerského dua Alicii Declerck a Zhanny Belskaye si pohrála s hmyzími tvary a barvami a vznikla velmi orginální a střihově dokonalá kolekce.

©alterera.style

http://www.alterera.style/projects/spring-summer-2016-insecta/

Trash made – Jejich náušnice jsou už dva roky mé oblíbené, tentokrát k nim přibyla brož.

http://www.trashmade.cz/

Edition Lidu – Kniha pro masírování představivosti…

http://www.editionlidu.com/Book-Launch-Activity-Book-for-Massaging-Imagination.html

Benedikt – firma, která vyrábí celkem tuctový porcelán přišla s replikou starých těžkých hospodských talířů. Při pohledu na cenu je to má jasná volba, až budu kupovat nové nádobí.

©www.eporcelan.cz

www.gbenedikt.cz

Polohovací křeslo od Jindřicha Halabaly (na kterém denně vychutnávám svou chvililinku  – a když se zadaří, tak i chvilku – četby) se dočkalo zdařilých replik.

©modernista.cz

www.modernista.cz

ZEW – začínající čeští návrháři dřevěných brýlových obrouček. Fandím!

http://zew.cz/

Diploma selection – Fashion 2015

Pokud se chystáte na Designblok v sobotu, nepropásněte odpolední přehlídky soutěžního prejektu Diploma Selection. Nizozemci opět hojně zastoupeni, mou osobní favoritkou je Janina Volkmer se svými mega svetry.

© PETER STIGTER