Busy bags

Do větších projektů se poslední dobou nepouštím, diagnostikovala jsem si akutní podzimní únavu a ve volném čase proto většinou spím. Z letargie mě probudila Alča (DÍKY!!!!!) se skvělým nápadem na výrobu a následnou výměnu balíčků s aktivitami pro děti. Busy bags byly zjevně novinkou jen pro mě, na internetu je nápadů bezpočet. Domluvilo se nás 12, že každá vyrobíme 12 stejných balíčků s hrami pro děti a poté si je vzájemně rozdělíme. Ve výsledku bude mít tedy každý 12 různých originálních doma vyrobených her. Jednoduše jednoduché a proto skvělé.

Dala jsem si za úkol vymyslet vlastní projekt, který jsem vyzkoušela na svých dětech a zjevně to funguje, i když tato aktivita je vhodná pro děti mladší (cca 3 roky).

MOTÝLI NA LOUCE

Základními materiály jsou:

podložka (juta, jiná pevná látka)

filc (na květiny a motýly)

Na vyřezání tvarů jsem použila svou Sizzix mašinku, lze ale improvizovat i jinak.

Na každou louku je třeba: 5 a více motýlů, 5 a více velkých okvětních lístků a 5 a více malých okvětních lístků různých barev. Květiny jsem přišila na podložku (viz. obrázky).

Každý motýl si musí sednout na květinu, která má jiné barvy, než je on sám.

Aktivitu můžeme dětem komplikovat – zakryjeme jednu či dvě květiny, nebo řekneme, že červený motýl nemůže sedět vedle žlutého…

Filc má tu výhodu, že k sobě docela dobře přilne i bez suchého zipu.

A děti mají rády pestré barvy..

Až hra omrzí, můžeme jednotlivé části zrecyklovat pro jiný projekt.

Tak ať jsou Vaše děti příjemně busy!!!